Pohádka o domýšlivé královně a o tom, jak se stalo, že se princ přece jen se svou milovanou Blaženkou oženil (1995). Hrají: H. Maciuchová, S. Laurinová, J. Šťastný, L. Munzar, J. Hlaváčová, S. Zindulka a další. Scénář J. Turnovská. Kamera V. Dousek. Režie S. Simonová

Královna si tolik zakládala na svém vznešeném původu, že nemohla připustit, aby si princ vzal za ženu obyčejnou dívku. Nechala pořádat plesy, aby si její syn mohl vybrat tu ze všech nejurozenější princeznu. Jenže už bylo po dvacátém plesu – a princ nic! Nebylo divu. On se totiž zamiloval do mladé, zcela neurozené kuchařky Blaženky. Problém ovšem byl, že se to tak trošku bál mamince královně říci, a tak se málem dostal do velkých potíží. Ještě že mu pomohla Blaženčina tetička Matylda a čaroděj Oskar.

Jak to bylo doopravdy s královninou vznešeností a jak se mohlo stát, že se nakonec v královské kuchyni slavily hned tři svatby najednou? O tom vypráví veselá pohádka J. Turnovské. Roli královny si zahrála H. Maciuchová, mladou zamilovanou dvojici S. Laurinová a J. Šťastný.

Napište nám