Pohádka o domýšlivé královně a o tom, jak se stalo, že se princ přece jen se svou milovanou Blaženkou oženil (1995). Hrají: H. Maciuchová, S. Laurinová, J. Šťastný, L. Munzar, J. Hlaváčová, S. Zindulka a další. Scénář J. Turnovská. Kamera V. Dousek. Režie S. Simonová

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Královna (H. Maciuchová) si tolik zakládala na svém vznešeném původu, že nemohla připustit, aby si princ (J. Šťastný) vzal za ženu obyčejnou dívku. Nechala pořádat plesy, aby si její syn mohl vybrat tu ze všech nejurozenější princeznu. Jenže už bylo po dvacátém plesu a princ si stále nevybral. Nebylo divu. On se totiž zamiloval do mladé, zcela neurozené kuchařky Blaženky (S. Laurinová). Problém ovšem byl, že se to tak trošku bál mamince královně říci, a tak se málem dostal do velkých potíží. Ještě že mu pomohla Blaženčina tetička Matylda (J. Hlaváčová) a čaroděj Oskar (S. Zindulka).

Jak to bylo doopravdy s královninou vznešeností a jak se mohlo stát, že se nakonec v královské kuchyni slavily hned tři svatby najednou? O tom vypráví dnešní pohádka J. Turnovské.

Stopáž44 minut
Rok výroby 1995
 ST 4:3