Drama politické vraždy z počátku naší státnosti (1995). V televizním zpracování hry J. K. Tyla Krvavé křtiny hrají: L. Vaculík, T. Medvecká, J. Hlaváčová, H. Čermák, L. Munzar, M. Štěpánek, V. Postránecký, S. Postlerová, V. Preiss, B. Rösner a další. Kamera J. Lebeda. Scénář a režie F. Filip

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Televizní inscenace režiséra Františka Filipa byla natočena podle divadelní hry Josefa Kajetána Tyla Krvavé křtiny aneb Drahomíra a její synové a je příběhem z 10. století, který vypráví nejen o konfliktu dvou krajně odlišných osobností.

Středověká svatováclavská legenda promlouvá z hloubky našich dějin a sahá až k samotným kořenům české státnosti. Nepochybně ji každý z nás zná, má k ní svůj vztah, vnímá ji jako něco, co souvisí s pocitem této země a vůní jejích příběhů. Vyprávění o knížeti Václavovi, jeho matce Drahomíře, bratru Boleslavovi, babičce Ludmile a o rozporných činech rodu Přemyslovců patří k nejdůležitějším bodům naší bohaté a tolikrát zkoušené historie.

V inscenaci představuje knížete Václava Lukáš Vaculík, jeho bratra Boleslava Hynek Čermák, Drahomíru Taťjana Medvecká a Ludmilu Jana Hlaváčová.

Stopáž115 minut
Rok výroby 1995
 ST 4:3
ŽánrFilm