Vznik, úspěchy i pády populární rapové formace Peneři strýčka Homeboye.
Režie: Štěpán Vodrážka. Scénář: Petr Cífka.
PSH Nekonečný příběh

Stylizovaná dokumentární show o vzniku, úspěchu i pádech populární rapové formace PSH neboli Penerech strýčka Homeboye - Orionovi, Vladimíru 518 a Mike Trafikovi.

Jde o nelineární vyprávění, tematickou mozaiku, která hudební uskupení postupně nahlíží z různých tematických úhlů. I v této mozaice se však dobře orientujeme díky výrazným dějovým mezníkům v životě kapely. Od porevolučního období, invaze graffiti, prvních rapových alb, návalů slávy a koncertních šílenství po nástup nové generace rapperů, kteří najednou po desetiletích kralování začli PSH srážet z vrcholu.

Film je zároveň příběhem o kamarádství tří kluků z Prahy, kterým do přátelských vztahů vpadla sláva a popularita, ale také například alkohol a drogy. A jde zároveň o reflexi první polistopadové generace, o příběh "Husákových dětí", dnešních čtyřicátníků, kteří poprvé zažívají potřebu ohlédnout se a začít své životy a zkušenosti nějak rekapitulovat a zauvažovat, co dál… Od prvotních nadšení a idealistických přístupů k životu, prvních velkých úspěších a prvním velkým pádům. V případě rapové scény představoval velký pád pro PSH rok 2017 a roztržka na domácí rapové scéně. Následovalo konečně vystřízlivění, sebereflexe a nakonec nové poslední album "Debut", které vzniklo po pauze a dočkalo se kladného přijetí od fanoušků i kritiků.

Napište nám