Symfonická báseň skladatele Lukáše Sommera inspirovaná pandemií covidu 19. Hraje Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín pod taktovkou Tomáše Braunera.

Filharmonie Bohuslava Martinů nahrála skladbu Lukáše Sommera Smrtihlav 2020. Mladý český kytarista a skladatel zkomponoval tuto skladbu, inspirovanou stejnojmennou povídkou anglického romantického básníka a prozaika Edgara Allana Poea, přímo pro Filharmonii Bohuslava Martinů na její žádost. Dílo poprvé zaznělo 12. března 2021 v Kongresovém centru Zlín pod taktovkou Tomáše Braunera.

Lukáš Sommer je český koncertní kytarista a přední osobnost mladé skladatelské generace. Absolvoval studia hry na kytaru a kompozice na Konzervatoři v Českých Budějovicích, Pražské konzervatoři a HAMU. Jako kytarista pravidelně koncertuje v České republice i v zahraničí. Jeho kompozice jsou stále častěji uváděny i na zahraničních pódiích (Chicago, Minnesota, Dillí, Manila, Florencie, ad.).

Těžištěm jeho tvorby jsou jak orchestrální skladby, tak komorní hudba, často vznikající na objednávku předních interpretů. Své skladby napsal na objednávku festivalů Pražské jaro, Opera Barga, Festival delle Nazioni, Concerto Bohemia, Concentus Moraviae, Hudba Znojmo a dalších. Ve své tvorbě vychází z tradice evropské skladatelské školy, kterou obohacuje o ingredience netradičních skladatelských postupů.

Napište nám