Příběh lásky a vášně uprostřed první světové války na motivy stejnojmenné povídky renomovaného autora Vladimíra Körnera. Česko-slovenský koprodukční film získal v roce 1994 hlavní cenu na Prix Europa Berlin, Zlatého ledňáčka na Finále Plzeň, hlavní cenu za ženský herecký výkon v Šanghaji a další (1993). Hrají: I. Timková, J. Šimko, J. Vajnar, P. Šimun, J. Mokrý, M. Sládečková a další. Scénář: V. Körner, M. Luther a M. Puobiš. Kamera V. Holloš. Režie M. Luther (Ve slovenském znění)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Pozoruhodný historický film autora Vladimíra Körnera a režiséra Miloslava Luthera se odehrává uprostřed první světové války. V poutavém i drásavém milostném příběhu vdovy po důstojníkovi, která se stala ošetřovatelkou v jednom z válečných lazaretů, a zajatce, nadaného schopností léčit vlastní energií a vůlí, se odhaluje zoufalá a nekonečná touha po štěstí a smysluplné existenci, i když doba, která se řítí kolem hrdinů příběhu, je zbavena smyslu, citu i naděje.

Snímek obdržel několik významných ocenění na mezinárodních festivalech – Prix Europa Berlin 1994, ceny na festivalu v Šanghaji 1994 (hlavní cenu za ženský herecký výkon pro I. Timkovou, cena kritiky pro I. Timkovou, cena za nejlepší televizní film), 2. cenu v kategorii TV dramatických pořadů (1. cena nebyla udělena) na Balatonském festivalu středoevropské iniciativy 1994 či Ocenění Českého literárního fondu za scénář V. Körnera.

Miloslav Luther
režisér

Miloslav Luther

* 14. 8. 1945


Stopáž96 minut
Rok výroby 1993
 ST 4:3
ŽánrFilm

Všechny koprodukční filmy České televize