Filmová komedie o nevinných podvodnících, podvodných láskách a láskyplných nadějích podle povídek Bohumila Hrabala.
Režie: Dušan Klein. Scénář: Dušan Klein, Václav Nývlt. Hrají: Zlata Adamovská, Markéta Hrubešová, Miloš Kopecký, Jiří Lábus a další.

Všichni občas podléháme při setkáních s různými chytráky a podvodníky nepochopitelné slepotě. A právě o tom natočil v roce 1994 režisér Dušan Klein podle povídek Bohumila Hrabala skvělou filmovou komedii o skupině sympatických podvodníčků a jedněch krásných nevinných očích.

Přenesme se tedy do léta roku 1947, kdy narůstala hrozba likvidace drobných živností. Dobové atmosféry využije parta falešných pojišťováků a začne ustrašeným řezníkům, holičům, drogistům či ševcům nabízet ve své „Opoře ve stáří“ jakousi pomyslnou ochranu před neodvratitelnou společenskou katastrofou. Té sehrané partičce však nejde jen o finanční zisk. Spíše je to všechno jakási klukovská hra, při které se pánové báječně baví na účet svých důvěřivých klientů. Když se ale najde člověk chytřejší a důvtipnější než oni, spadne klec…

Hvězdně obsazené (J. Abrhám, P. Zedníček, V. Preiss, P. Kříž, Z. Adamovská, M. Hrubešová a další známí herci) filmové zpracování novely Bohumila Hrabala uvádíme jako vzpomínku významného českého režiséra Dušana Kleina, který zemřel 9. ledna ve věku 82 let.

Režie: Dušan Klein. Scénář: Dušan Klein, Václav Nývlt. Hrají: Zlata Adamovská, Markéta Hrubešová, Miloš Kopecký, Jiří Lábus a další.

Napište nám