Recitál skupiny Greenhorns s písničkami převážně o automobilech, které provázejí kresby Jana Vyčítala (1980). Scénář V. Hrubín. Kamera I. Koudelka. Režie P. Vantuch

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

V podání skupiny Zelenáči (Greenhorns) uslyšíte písně inspirované motorismem, mj. Historie téhle káry, Boty po strýci, Dívka s vlasem medovým, Blues prázdného hotelu, Cítím vůni vlasů tvých, Černá a bílá noc, Řidič tvrdý chleba má a Dělová koule.

Populární melodie jsou doprovázeny kresbami výtvarníka, zpěváka, autora písní Jana Vyčítala (1942–2020), který se narodil 8. března v Praze. V šestnácti letech začal trampovat a hrát na kytaru. Vystudoval Střední průmyslovou školu bytové tvorby, obor propagační grafika. V devatenácti začal kreslit pro časopisy, v letech 1964 až 1974 pracoval jako výtvarník v Československé televizi a pak už byl na volné noze. Spojil dvě profese – stal se známým jako kreslíř a karikaturista a zároveň lídr skupiny Greenhorns, kterou založil spolu s kolegou výtvarníkem Josefem Šimkem, Marko Čermákem a dalšími v roce 1965.

Vyčítal vydal sedm autorských alb, dvojalbum Vyčítal a Greenhorni, napsal knihu „Co mě nezabije, to mě přizabije“, ilustroval mnoho knih a sborníků. Výtvarník a hudebník zemřel 1. března 2020 v nedožitých 78 letech.

Stopáž31 minut
Rok výroby 1980
 4:3
ŽánrHudba