Recitál skupiny Greenhorns s písničkami převážně o automobilech, které provázejí kresby Jana Vyčítala, od jehož narození dnes uplynulo 80 let. Scénář V. Hrubín. Kamera I. Koudelka.
Režie P. Vantuch

V podání skupiny Zelenáči (Greenhorns) uslyšíte písně inspirované motorismem, mj. Historie téhle káry, Boty po strýci, Dívka s vlasem medovým, Blues prázdného hotelu, Cítím vůni vlasů tvých, Černá a bílá noc, Řidič tvrdý chleba má a Dělová koule.

Populární melodie jsou doprovázeny kresbami výtvarníka, zpěváka, autora písní Jana Vyčítala (8. 3. 1942–1. 3. 2020). V šestnácti letech začal trampovat a hrát na kytaru. Vystudoval Střední průmyslovou školu bytové tvorby, obor propagační grafika. V devatenácti začal kreslit pro časopisy, v letech 1964 až 1974 pracoval jako výtvarník v Československé televizi a pak už byl na volné noze. Spojil dvě profese – stal se známým jako kreslíř a karikaturista a zároveň lídr skupiny Greenhorns, kterou založil spolu s kolegou výtvarníkem Josefem Šimkem, Marko Čermákem a dalšími v roce 1965. Vyčítal vydal sedm autorských alb, dvojalbum Vyčítal a Greenhorni, napsal knihu „Co mě nezabije, to mě přizabije“, ilustroval mnoho knih a sborníků. 8. března uplynulo 80 let od jeho narození.

Režie P. Vantuch

Napište nám