Rok 1982, v Polsku platí výjimečný stav a organizace Solidarita je postavena mimo zákon. A vedle lidských charakterů se láme také celá společnost.
Režie: Krzysztof Kieślowski. Scénář: Krzysztof Kieślowski, Krzysztof Piesiewicz. Hrají: Grażyna Szapołowska, Maria Pakulnis, Aleksander Bardini, Jerzy Radziwiłowicz a další.
Bez konce

Píše se rok 1982. V Polsku je vyhlášen výjimečný stav a organizace Solidarita postavena mimo zákon. Urszulu potkává životní tragédie – ztratí manžela. Aby se psychicky nezhroutila, zaměřuje veškerou pozornost na překlady Orwellova díla a na svého syna. Její manžel Antek se k ní však stále vrací. Býval totiž obhájcem politických vězňů a trápí ho, že svůj poslední případ nestihl dokončit. Metafyzická a politická rovina příběhu se bolestně prolínají.

Režisér Krzystof Kieślowski hledal způsob, jak zachytit události počátku osmdesátých let v Polsku. Z původně zamýšleného dokumentu z prostředí polských soudů nakonec vznikl hraný film, ke kterému napsal scénář společně s Krzystofem Piesiewiczem. Podle jeho scénářů natočil Kieślowski své slavné Desatero. Jak sám Kieślowski uvádí v jednom rozhovoru, tento film nebyl přijat ani kritikou, oficiálními kruhy a ani opozicí. Jen diváky...

Napište nám