Pro mladého lékaře to měla být klidná noční služba v nemocnici. Stal se z toho ale boj o život dítěte.
Režie: Jan Hecht. Scénář: Jan Hecht, Tomáš Hecht. Hrají: Vladimír Pokorný, Jaroslav Dušek, Josefína Krycnerová, Cyril Drozda a další.
Atestace

Protagonistou příběhu, soustředěného především na časoprostor noční nemocnice, je začínající pediatr Jiří Kocián. Rád by dostál požadavkům své profese a současně věnoval pozornost své rodině – manželce a malým dětem-dvojčatům. V předvečer vánočních svátků nastupuje na svou první noční službu. Zkušenější kolegové odcházejí k rodinám a nic nenasvědčuje tomu, že se klidná noc stane bojem o jeden dětský život. Stav osmileté Verunky po operaci mandlí se totiž nečekaně zhorší a Jiří zjišťuje, že je na celou situaci sám. V nemocnici v kritické chvíli chybí odborný personál – a i když mladý lékař udělá vše, co je v jeho silách, život dítěte možná nebude zachráněn. Pro Jiřího to představuje nedobrovolný krok k dospělosti – „atestaci“ mimo systém, který selhal.

Režisér Jan Hecht ve svém absolventském filmu realizovaném na FAMU zpracovává skutečnou událost, která v roce 2017 upozornila domácí veřejnost na problémy v českých nemocničních zařízeních, spojené s podzaměstnaností a s ní spojenými improvizovanými, nesystémovými řešeními.

Napište nám