Chorvatské pobřeží lze bez nadsázky označit za jedno z nejhezčích na světě. Autoři se po svém prvním projektu v Karibiku rozhodli přinést divákům opět zážitek z pohledu, který nemají běžně k dispozici.

Proč vlastně film Jaderské ostrovy z nebe Petr Nikolaev s Jiřím Prušou natočili?

Mísí se zde přírodní krásy ostrovů, moře i pobřeží s bohatou historií a architekturou. To vše krásně posazené v azurové modři Jaderského moře zalitého sluncem.

Po několika přeletech Jaderského moře v malém letadle cestou do Řecka a na Kypr i poté, co z přeletu Karibských ostrovů vytvořili film Karibik z nebe, se tato dvojice rozhodla ukázat našim divákům také krásu Jaderských ostrovů. Mnoho Čechů a Slováků samozřejmě Jadran, jeho pobřeží i ostrovy dobře zná, ale vidět to vše ze vzduchu, je zase něco trochu jiného. Natáčení filmu využili částečně i k tomu, aby divákům ukázali i svět individuálního létání a možnosti, které přináší. Ve filmu proto vysvětlují různé pilotní situace i přístrojové vybavení a možnosti malých letadel. Diváci se tak ve filmu seznámí s problematikou přistávání na dopravních i sportovních letištích, komunikací s řídícími letového provozu i možnostmi filmování.

Napište nám