Divadelní a filmová herečka Vlasta Chramostová, která nás opustila 6. října, v televizním zpracování slavné povídky A. P. Čechova (1961). Dále hrají J. Pivec a L. Pešek. Kamera J. Roth. Scénář a režie M. Frič

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Na námluvy ke statkáři se dostaví jeho soused. Rád by si vzal za ženu jeho dceru. Než ji ale nápadník osloví s nabídkou, rozhovoří se o svém majetku, do něhož patří i Volí loučky. Nastávající nevěsta však opáčí, že každý ví, že Volí loučky patří jim. Hádka vyvrcholí urážkami a odchodem nápadníka. Když se však žena dozví, že právě přišla o ženicha, nutí otce, aby se muž vrátil. Sotva se však nápadník vrátí, dojde k další rozepři, tentokrát o kvalitu psa. A tak nakonec otec námluvy urychlí, s poznámkou, že tu začíná to pravé rodinné štěstí.

Komediální miniatura režiséra M. Friče se skvělými hereckými výkony vznikla podle předlohy A. P. Čechova. Vedle Jana Pivce (otec) a Ladislava Peška (nápadník) tu vytvořila roli dcery Vlasta Chramostová, významná česká divadelní a filmová herečka, která nás opustila 6. října ve věku 92 let.

Stopáž23 minut
Rok výroby 1961
 ST čb 4:3
ŽánrFilm