Česká filharmonie v čele s dirigentem Jakubem Hrůšou a gruzínsko-německou houslistkou Lisou Batiashvili v programu třetího jarního koncertu představí díla C. Saint-Saënse, J. Brahmse a A. Dvořáka. Pěvkyně Gabriela Beňačková a dirigent Jakub Hrůša zároveň v přímém přenosu převezmou prestižní Cenu Antonína Dvořáka udělovanou Akademií klasické hudby. Moderuje M. Eben. Režie M. Beyer

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Na jaro 2021 připravila Česká filharmonie novou sérii čtyř mimořádných koncertů vysílaných živě přímo z pražského Rudolfina. Role moderátora se ujme Marek Eben a za přísných hygienických opatření spolu s orchestrem vystoupí jeho šéfdirigent Semjon Byčkov a hlavní hostující dirigent Jakub Hrůša, kteří si k účinkování přizvali hvězdné mezinárodní sólisty.

Během třetího koncertu série Jarní hvězdy České filharmonie živě zažije Rudolfinum velký debut. Poprvé se s Českou filharmonií představí jedna z nejvyhledávanějších hudebních umělkyň současnosti, gruzínsko-německá houslistka Lisa Batiashvili. Po boku hlavního hostujícího dirigenta Jakuba Hrůši předvede třetí houslový koncert Camilla Saint-Saënse. Třetí večer však nebude patřit jen houslovému umění – přímo na koncertě převezmou čeští umělci světového renomé Gabriela Beňačková a Jakub Hrůša v přímém přenosu Cenu Antonína Dvořáka. Gabriela Beňačková je laureátkou tohoto prestižního ocenění za rok 2019, Jakub Hrůša byl Radou akademiků Akademie klasické hudby oceněn v roce 2020. Tradiční slavnostní ceremoniál a galakoncert se však kvůli omezením spojeným s pandemií nemohl ani v jednom případě uskutečnit.

Po předání ocenění a rozhovoru s oběma laureáty zazní v druhé části večera Brahmsovy Variace na téma Josepha Haydna, op. 56a, a Dvořákovy Symfonické variace, op. 78.

Stopáž87 minut
Rok výroby 2021
 L HD
ŽánrHudba