Oceňované představení renomovaného souboru Lenka Vagnerová & Company inspirované dávnými obludárii a freak show.

V rámci aktuálního cyklu ČT art Divadla živě u vás můžete navštívit Divadlo Komedie, jehož stálým hostem je prestižní nezávislý soubor Lenka Vagnerová & Company. Inscenace Lenky Vagnerové jsou v kontextu české taneční scény výjimečné. Mají příběh, spád, humor a silné téma, které navíc dokáží sdělit. A pokud jde o výrazové prostředky, jsou výsostným, ba totálním divadlem.

Pro svou nejnovější inscenaci (Cena Divadelních novin za nejlepší inscenaci v kategorii Taneční a pohybové divadlo 2020) se Lenka Vagnerová inspirovala dávnými obludárii a freak show. Podniky, které bývaly jediným útočištěm osob postižených fyzickou abnormalitou, a současně výnosným obchodem pro jejich majitele. Inscenace Panoptikum nabízí kromě skvělých tanečních a iluzionistických čísel také pohled do zákulisí, do vnitřního života „exponátů“, neboť i ony jsou lidskými bytostmi, které sní, touží a chtějí žít.

Panoptikum Lenky Vagnerové, stejně jako jeho dávní předchůdci, uvádí publikum v úžas, baví i děsí. Dává ale publiku také k úvaze možné paralely s dneškem silným důrazem na téma humanismu, který by měl být závazný pro veškeré naše počínání, tedy i pro uměleckou tvorbu.

Účinkují: Andrea Opavská, Monika Částková, Vanda Šípová, Zuzana Veselá, Michaela Kadlčíková, Patrik Čermák, Wahe Akopjan, Šimon Klus. Hudba Ivan Acher, koncept, choreografie a režie Lenka Vagnerová.

Napište nám