Koncert světoznámých berlínských hudebníků Daniela Brandta, Jona Brauera a Paula Fricka, kteří prosluli po celém světě díky svým průlomovým experimentům v elektronické i akustické hudbě.

Průkopníci akustického techna Brandt Brauer Frick Ensemble měli zahrát 1. listopadu 2020 v pražském DOXu v rámci festivalu Struny podzimu. Vzhledem k omezením souvisejícími se šířením pandemie nemoci covid-19 se koncert uskutečnil online.

Daniel Brandt, Jan Brauer a Paul Frick jsou berlínští hudebníci s klasickým vzděláním, kteří prosluli díky experimentům v elektronické i akustické hudbě. Jako trio se dostali do povědomí především na klubové scéně, a to díky minimalistickým, technem ovlivněným skladbám. Později se z tria stal desetičlenný ansámbl, jehož obsazení tvoří klavír, harfa, pozoun, tuba, housle, violoncello, tři perkusionistické sestavy a syntezátor Moog. Ambicí Brandt Brauer Frick Ensemble je mazání hranic žánrů a snaha experimentovat a kombinovat tradičních a nové prvky.

Koncert, jež pořadatelé Strun podzimu zprostředkovali online, hudebníci natočili exkluzivně pro tento pražský festival, nadto na výjimečném místě ve svém domovském městě. Berlínská Kuppelhalle vyniká expresionistickými rysy a dokonalou akustikou.

Napište nám