Recitál z nejznámějších a nejoblíbenějších písniček Václava Neckáře.
Spoluúčinkují: skupina Bacily a baletní skupina Vysokoškolského souboru Univerzity Karlovy. Kamera A. Kovács. Režie J. Adamec

Český popový zpěvák a filmový herec Václav Neckář se narodil 23. října 1943 v Praze. Na konci šedesátých let 20. století byl společně s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou členem pěvecké skupiny Golden Kids. Jako herec se proslavil především rolí ve snímku Jiřího Menzela Ostře sledované vlaky natočeném na motivy stejnojmenné novely Bohumila Hrabala, ale hrál i hlavní role ve filmech Skřivánci na niti a Šíleně smutná princezna. Nazpíval písničky k filmům, např. Jak básníci přicházejí o iluze, Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách nebo Páni kluci.

Od 70. let minulého století natáčel a koncertoval se skupinou Bacily, kterou řídí jeho bratr Jan Neckář. K jeho dvorním autorům patří nejen zmíněný bratr, ale komponovali pro něho i Ota Petřina, Karel Svoboda, Petr Hapka, Petr Janda nebo Bohuslav Ondráček. O texty se mu starali Zdeněk Rytíř, Michal Horáček, Jan Schneider, Ladislav Kantor nebo Michael Prostějovský. Kromě popových hitů, např. „Stín katedrál“, „Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě“ nebo „Lékořice“, měl v repertoáru i řadu balad, např. „Nautilus“, „Suzanne“, „Perla“ nebo „Podej mi ruku a projdem Václavák“.

Na studiovém televizním recitálu zpívá V. Neckář mj. hity. Planetárium, Hvězdné nebe nad Atlantidou, Mademoiselle Giselle, Doktor Dam di Dam a Kdo vchází to tvých snů, má lásko.

Spoluúčinkují: skupina Bacily a baletní skupina Vysokoškolského souboru Univerzity Karlovy. Kamera A. Kovács. Režie J. Adamec

Napište nám