Staré písničky Divokého západu o věčně zklamaných láskách (1963). Účinkují: M. Horníček, W. Matuška, K. Gott, E. Pilarová, M. Kopecký, K. Štědrý, M. Chladil, Inkognito kvartet a další. Scénář J. Škvorecký. Kamera J. Tuzar. Režie Z. Podskalský

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Před 56 lety vytvořili režisér Zdeněk Podskalský, scenárista Josef Škvorecký a řada populárních zpěváků v čele s W. Matuškou, K. Gottem a E. Pilarovou s průvodcem M. Horníčkem pořad pro milovníky lidovek a tradicionálů z dob dobývání amerického západu. Písně o věčných láskách, amerických tulácích, kovbojích a desperádech, s romantikou železnic a vlaků uhánějících do dálek jsou natočeny jako filmové písničky, a tak například ve známém standardu Francka a Johnny uvidíte zpívajícího M. Kopeckého, J. Jiráskovou, J. Líra a jiné. V chajdě drnový si zase užívají W. Matuška a K. Štědrý, K. Gott uhání na koni nebo se plaví na člunu a R. Cortéz lká (mimo obraz) nad smrtí známého lupiče Jesseho Jamese.

Pořad někteří z vás znají již z dřívějších repríz. Dnes uvádíme jeho nově rekonstruovanou verzi, s odstraněnými zvukovými vadami a vyčištěným obrazem. Především se však do této verze vrátily kompletní úvodní titulky, které byly po roce 1968 zkráceny cenzurním zásahem kvůli participaci Josefa Škvoreckého na scénáři. Revue pro banjo se tak na obrazovky vrací ve své původní podobě.

Stopáž32 minut
Rok výroby 1963
 HD čb 4:3
ŽánrZábava