Václav Sloup, jehož nedožité 85. narozeniny si tento měsíc připomínáme, v komedii o tom, jak otec a syn společně vyřešili jeden vážný problém svého života (1976). Dále hrají: E. Trejtnarová, J. Tvrzníková, V. Jandák, J. Vinklář a další. Scénář J. Dietl. Kamera S. Rašilov. Režie I. Procházka

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Ládina Suchomela (V. Sloup), vedoucího závodní kapely, seznámí přátelé s rozvedenou Květou (E. Trejtnarovou), kterou si posléze vezme za ženu. K holčičce z prvního manželství Květy záhy přibyde i další společné dítě. Hlavní tíha péče o děti a domácnost dopadá však na Ládina, protože Květa se zajímá jen o zábavu. Po Květině nevěře se Ládin odstěhuje i se svým synkem. V prvních chvílích mu hodně pomáhá bufetářka Kristýnka (J. Tvrzníková), která také zůstala sama s dítětem. Ládin záhy zjistí, že nemůže všechno stačit sám. Navíc mu začíná dělat starosti jeho syn, který postrádá maminku, nikoli svou, kterou téměř nezná, ale maminku jako pojem, jako symbol toho, co všechny děti kolem mají, jen on ne. Hledání maminky pro malého Ladinka je také příčinou podivuhodného inzerátu s dodatkem „Zn. Svobodný otec“. To, jak hledání maminky pro dítě dopadlo, vám nebudeme prozrazovat.

Scénář napsal renomovaný scenárista J. Dietl podle podle bakalářského dopisu I. Vyhnalové. V režii Ivana Procházky v ní dostal největší hereckou příležitost Václav Sloup, jehož nedožité 85. narozeniny si tento měsíc připomínáme.

Stopáž47 minut
Rok výroby 1976
 ST 4:3
ŽánrFilm