Věhlasný německý tenorista a sopranistka Rachel Willis-Sørensen přednášejí nejkrásnější operetní melodie. Doprovází Prague Philharmonia.
Jonas Kaufmann - Moje Vídeň

Moje Vídeň je hluboce osobní pocta světoznámým melodiím z kolébky valčíku a operety. Vynikající bavorský tenorista Jonas Kaufmann měl vždy vřelý vztah k Rakousku a Vídni. Jeho babička měla zálibu v tzv. lehké klasice a byla šťastná, když mohla zpívat evergreeny Johanna Strausse, Franze Lehára a Roberta Stolze, což byl nádherný kontrast k dědečkově vášni pro hudbu Richarda Wagnera.

Jako dítě trávil Jonas Kaufmann hodně volného času na statku prarodičů v Tyrolsku. Program rakouské televize mu byl bližší než televize německé. Od té doby si vypěstoval velkou lásku k vídeňským písním a operetě. „Tato hudba mi vždy přinesla dobrou náladu“, vzpomíná. „Když jsem měl jako student dělat nepříjemné věci, jako jsou uklízení a vysávání koberců, vždycky jsem si pustil Netopýra z nahrávky Carlose Kleibera a okamžitě jsem se přestal mračit“.

Vídeňské šlágry a scény z operet, hudba Johanna Strausse, Franze Lehára, Emmericha Kálmána, Roberta Stolze, Ralpha Benatzkého, Jaromíra Weinbergera, Petera Kreudera a Georga Kreislera zazní v podání Jonase Kaufmanna a americké sopranistky Rachel Willis-Sorensenové. Hraje český orchestr Prague Philharmonia pod taktovkou Jochena Riedera.

Napište nám