Jiří Sovák uvádí známé televizní melodie (1979). Dále účinkují: Y. Simonová, L. Kořínková, V. Koudelová, W. Matuška, V. Neckář, M. Chladil, L. Lipský, K. Štědrý, K. Hála, K. Černoch a další. Scénář J. Melíšek. Kamera S. Rašilov. Režie A. Nosek

Moderátor hudebního pořadu Písničky z obrazovky Jiří Sovák (1920–2000), vlastním jménem Jiří Schmitzer, byl slavný český herec. V Československé televizi se od samého počátku vysílání v roce 1953 uplatnil rovněž jako průvodce zábavných či zábavně-publicistických pořadů (Dostaveníčka, pořady o Praze, Kabaret U dobré pohody, různé písničkové programy). Herecky a mnohdy scenáristicky či drobnými úpravami scénáře spoluvytvářel televizní seriály F. L. Věk, Byli jednou dva písaři (spolu s Jánem Roháčem a hereckým kolegou M. Horníčkem), Byl jednou jeden dům, Chalupáři, Arabela, Létající Čestmír a další. Za zmínku stojí rovněž kultovní televizní film Bohouš, televizní mikrokomedie Věra – nevěra (autor scénáře, spolu s Miroslavem Horníčkem) nebo televizní adaptace románu Kingsley Amise Egyptologové.

V pořadu Písničky z obrazovky z roku 1979 mj. uslyšíte Chtěl bych mít kapelu, Dáme si do bytu, Před vejtoňskou hospodou, Já mám holku od Odkolků, Na Pankráci a Bajkajlaj.

Napište nám