Pořad tradičního jazzu.
Účinkují: K. Hála, J. Vrbová, Hot jazz, Traditional jazz, Steamboat Stompers a J. Císler. Kamera P. Čepický. Scénář a režie E. Sedlář.

Dixielandový studiový pořad spojuje postava barmana, který je současně diskžokejem a houslistou. Elektronickým trikem uvádí různá prostředí, oslovuje obecenstvo a uvádí orchestry. Uslyšíte mj. skladby Dinah, Když tóny jdou, Sensation Rag, Pár krásných útulných míst, Sbohem, krásná Máří a Weary Blues.

Dixieland je styl jazzové hudby, který vznikl počátkem dvacátého století v New Orleans. Později jej místní hudebníci rozšířili do New Yorku, Chicaga a dalších měst. Mezi známé dixielandové písně patří například „Basin Street Blues“ od Spencera Williamse nebo „When the Saints Go Marching In“ od Virgila Olivera Stampse. V dixielandových kapelách mohlo hrát více hudebníků, ale za standardní je označováno složení s trumpetistou (případně kornetistou), pozounistou a klarinetistou. V rytmické sekci pak hráli například kytaristé nebo banjisté, kontrabasisté či tubisté, klavíristé a bubeníci.

Napište nám