Televizní komedie o trampotách, které jedné rodině způsobil vánoční dárek (1984). Hrají: I. Janžurová, J. Dvořák, J. Císler, S. Zázvorková, Z. Bydžovská a další. Scénář S. Rudolf. Kamera K. Holub. Režie F. Filip, letošní jubilant

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Probíhá u Vás příprava Vánoc podobně jako u Petříkových? Doufáme a ze srdce Vám přejeme, aby byla mnohem klidnější, než v této početné rodině.

Předvánoční čas v domácnosti se čtyřmi malými temperamentními dětmi, to samo o sobě vytváří komediální podhoubí. Když se ale do zmatků přidají ještě potíže se zámkem na heslo, je o legraci postaráno. Zaměstnaný otec rodiny (J. Dvořák) si jeden takový důmyslný zlepšovák pořídí. Tento vynález má ratolestem znemožnit jejich věčné pátrání po vánočních dárcích. Napjatá atmosféra a souhra náhodných okolností způsobí, že i malicherné problémy začínají v očích matky (I. Janžurová) nabývat zcela jiných rozměrů. Dříve důvěřivá manželka si začne po svém vykládat manželovy šachové tréninky, tajuplné telefonáty… A aby toho nebylo málo, tak otec zapomene heslo k zámku. Vše vyvrcholí, když manželka pod stromečkem objeví dárek, který byl pravděpodobně určen jiné ženě. Záhady se ale objasní až na Silvestra, kdy do příběhu v dobrém zasáhne – světe div se – tchyně (S. Zázvorková)!

Režii snímku měl letošní jubilant František Filip.

František Filip
režisér

František Filip

* 26. 12. 1930

† 9. 1. 2021


Stopáž60 minut
Rok výroby 1984
 ST AD 4:3
ŽánrFilm