Jiří Schmitzer a Vladimír Hlavatý v hlavních rolích televizní komedie o tom, že výhra není vždy výhra… (1987). Dále hrají: P. Trávníček, J. Jurištová, M. Hudečková, B. Prokoš a další. Scénář letošní jubilantka H. Pawlowská. Kamera S. Rašilov ml., od jehož úmrtí dnes uplynulo 20 let. Režie Z. Podskalský

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Pan Burda (J. Schmitzer) je chirurg a zrovna odoperoval žlučník jednomu postaršímu pacientovi (V. Hlavatý). Muž dal lékaři tiket, aby jej za něj vsadil. Po slosování doktor Burda zjistí, že tento tiket vyhrál první cenu. Jenže pacient má potíže s tlakem a Burda se bojí, jak na zprávu o výhře bude reagovat. Navíc se rozvádí a žena po něm chce peníze, aby mohla jet s novým přítelem (P. Trávníček) na zájezd. Mohl by prodat vzácnou známku, ale to jako sběratel nemá srdce udělat. Dilema je jasné – zůstane poctivým člověkem a přizná výhru majiteli tiketu?

Malou televizní komedii napsala scenáristka a letošní jubilantka Halina Pawlowská, režii měl Zdeněk Podskalský a za kamerou stál Saša Rašilov, od jehož úmrtí uběhlo právě dnes dvacet let.

Halina Pawlowská
spisovatelka a scenáristka

Halina Pawlowská

* 21. 3. 1955


Stopáž20 minut
Rok výroby 1987
 ST 4:3
ŽánrFilm