Josef Bláha a Alena Vránová v komedii o nenapravitelném sukničkáři. Režii měl Pavel Háša, od jehož úmrtí nedávno uplynulo deset let (1975). Dále hrají: V. Hašek, C. Mayerová, M. Rosůlková, K. Fialová, M. Myslíková a další. Scénář M. Poledňáková. Kamera A. Nožička

Doktor Oldřich Kudrna (J. Bláha) je muž v nejlepších letech, ženatý, ale zároveň velký donchuán. A rád udílí svému nesmělému kolegovi „recepty“ na svádění. Sám se ale právě rozhodl konečně sekat dobrotu. Slíbil to své ženě Emě (K. Fialová), než odjela na prázdniny. Ale v té chvíli se všechno proti němu spikne: milenka a zároveň jeho kolegyně Slávka Lacinová (A. Vránová) na něj útočí, aby se rozvedl, sousedka Rokosová (M. Myslíková) ho svádí dobrou večeří, dokonce se ho pokouší svést i známá zpěvačka Valentina (C. Mayerová). A do toho přijíždí jeho matka (M. Rosůková)… Jak tento propletenec asi dopadne?

Komedii o polepšeném svůdníkovi natočil režisér Pavel Háša, jehož dvojí výročí si letos připomínáme – od jeho narození uplynulo 90 let a od úmrtí uplyne 10 let (*1. 6. 1929 – †5. 8. 2009). Autorem hudby byl Jiří Šust, od jehož narození letos uplyne sto let (*29. 8. 1919 – †30. 4. 1995).

Stopáž66 minut
Rok výroby 1975
 ST AD HD 4:3
ŽánrFilm