Slavná anglická bioložka, proslulá celoživotním studiem života šimpanzů, přispěla nejen zásadně k rozšíření lidského poznání v tomto oboru, ale ovlivnila i nejmladší generaci své rodiny. Jak vidí svou babičku její vnuk a kudy povede jeho cesta? Francouzský dokument

Z toho, co všechno jsem se dozvěděl o své babičce, vím, že její život byl vždy mimořádný a inspirující pro novou generaci mladých lidí. Opustila svou šimpanzí rodinu a milovaný les v Gombe a vydala se na cesty po celém světě, aby šířila své poselství a podělila se o svou naději. Doufám, že naši političtí, ekonomičtí a duchovní vůdci nezůstanou potichu a v nečinnosti, když tisícům druhů, včetně toho našeho, hrozí Armagedon. Stojím při své babičce spolu s miliony dalších lidí, kteří chovají naději v budoucnost. A máme dobrý důvod chovat naději. Nová generace už je na cestě. Jmenuji se Merlin van Lawick a mou babičkou je Jane Goodallová.

A je to nejlepší babička, jakou bych si mohl přát. Jejím nejdůležitějším poselstvím, o které se s každým chce podělit, je, že na každém z vás záleží. Každý máte v životě nějaké poslání a každý den máte šanci změnit věci k lepšímu.

Napište nám