Mimořádný přímý přenos ze Státní opery, ve kterém přední čeští sólisté reagují na aktuální výjimečnou situaci.

I opera Národního divadla v Praze respektuje omezení, která jí znemožňují hrát a zpívat pro diváky. Proto se sólisté a hosté opery Národního divadla rozhodli potěšit své diváky a příznivce prostřednictvím televizní obrazovky s jasným poselstvím, že jsou zde a těší se, až se opět setkají s živým publikem na všech scénách Národního divadla.

Při respektování hygienických opatření a s vyprázdněným hledištěm zazní ve Státní opeře árie z děl, které jsou nebo budou na repertoáru po skončení všech omezení.

Jedná se o optimisticky laděný program, který má ambici prezentovat divákům repertoár této sezony, ale také čtyřletý operní a koncertní program s názvem Musica non grata, jehož cílem je zdůraznit mimořádný význam česko-německých vztahů a uctít památku skupiny skladatelů pronásledovaných nacisty a umělců úzce spjatých s Prahou a Českou republikou. Večerem provede členka činohry Národního divadla Martina Preissová. Účinkují: Pavel Černoch, Kateřina Kněžíková, Adam Plachetka, Štefan Margita, Jiří Sulženko, Jana Sibera, Josef Moravec, Anda-Louise Bogza, Jiří Brückler, Alžběta Poláčková, Tereza Štěpánková, Svatopluk Sem, Dana Burešová.

Napište nám