Radovan Lukavský v roli nadporučíka Vašátka pátrá po pachateli vraždy v horské chatě (1971). Dále hrají: J. Kemr, J. Somr, H. Čočková, J. Hlaváčová, J. Kotrbová, I. Vyskočil, Z. Tůma, J. Moučka a další. Scénář na motivy stejnojmenné povídky napsali H. Prošková a D. Makovička, který zemřel 13. 8. 2018 ve věku 90 let. Kamera V. Řezníček. Režie H. Bočan

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Nadporučík Vašátko (R. Lukavský) tráví vánoční dovolenou v horské chatě, kde se sešla různorodá společnost. Je tu malíř Horác (J. Kemr) a dva manželské páry, záletný režisér Skorkovský (J. Somr) s mladou, v pořadí již druhou manželkou (H. Čočková), a jeho nový objev, nepříliš chytrá Jájinka (J. Kotrbová) s manželem (I. Vyskočil). V tomto komorním prostředí dojde k vraždě a posléze i k jejímu neobvyklému rozuzlení. Vedle detektivní linky zaručuje kvalitu tohoto snímku také herecké obsazení R. Lukavského, J. Kemra, J. Somra, J. Hlaváčové, H. Čočkové a dalších.

Napínavý detektivní příběh podle stejnojmenné povídky spisovatelky H. Proškové a v režii H. Bočana pro televizi zpracoval scenárista a dramaturg Drahoslav Makovička (napsal desítky scénářů k filmům a televizním hrám, ale i divadelní hry, studie a kritiky), jenž zemřel 13. 8. 2018 ve věku 90 let.

Stopáž72 minut
Rok výroby 1971
 ST čb 4:3
ŽánrFilm