Inscenace divadelní komedie V. Vančury.
Režie: Miroslava Valová. Scénář: Vladislav Vančura, Miroslava Valová. Hrají: Jaroslava Obermaierová, Alfréd Strejček, Felix le Breux, Consuela Morávková a další.

Divadelní hra Vladislava Vančury Josefína vznikla rok před jeho tragickým skonem v roce 1942 a poprvé byla hrána až v padesátých letech. Televizního zpracování se dočkala hned dvakrát, v roce 1968 s Hanou Zagorovou v titulní roli, a roku 1973. V této adaptaci si Josefínu zahrála Jaroslava Obermaierová. Příběh pouliční zpěvačky, která oslní talentem profesora konzervatoře (F. le Breux) i spolužáka Valentina (A. Strejček) zpracovala pro televizi M. Valová.

Jednou se pouliční zpěvačka Josefína náhodně ocitne se svými kamarády před konzervatoří. Tam se právě profesor Vydra snaží vytvořit zpěvačku z netalentované Ireny (C. Morávková). Když uslyší Josefínin zpěv, rozhodne se dívce pomoci ke kariéře divadelní pěvkyně a herečky. Pygmalionský motiv poněkud zastíní milostná linka, v níž se střetne o Valentýnovo srdce studená a měšťácká Irena s upřímnou a temperamentní Josefínou...

Napište nám