Vaše příběhy

Spojeni izolací

Žije sám v rodinném domě, jen s kocourem a slepicí. Nemá rád samotu, nedělá mu dobře. Miluje hudbu a divadlo, zkrátka kulturu. Zkouší seznamku, aby nebyl tak opuštěný. Po několika problematických kontaktech se objevuje Ona. Je to městský typ pořádkumilovné ženy, ráda se strojí. Snaží se ji přemluvit, aby se přestěhovala k němu do domu. Je vdova a tudíž v nelehké životní situaci. Hodilo by se jí nové bydlení, venkov jí ale není moc příjemný. Je z města. Když ji při první návštěvě ukazuje byt, není nadšená. Prostě 70letý letý muž, který má artrózu a pořádek.

Po delším váhání se rozhodne, že se přestěhuje a najde si novou práci. Nastoupí v domově seniorů. Má zkušenosti v této oblasti, pracovala jako terénní asistentka. Je doba koronaviru a on se rozhodl, že pojede pro 20 litrů dezinfekce. Ona je totiž v domově v kontaktu s klienty. Jsou na pokojích a ona jim připravuje zábavu, hry, kreslení nebo vystřihování.

Domov je v karanténě. Nosí se roušky, dezinfikuje se. Stařenky na ni vždy čekají, chtějí ji pohladit a políbit. Nejde to.

Ona má o něho strach. Nebyl vážně nemocný, ale přeci jen je mu 75 let. Říká mu, aby nevycházel před dům, jen dát jídlonošky na plot. Stříká dezinfekcí kliky u dveří, pracovní plochy, celý byt. On konečně může intenzivně pracovat na úpravě videa a fotografií. Neměl na to nikdy v minulosti čas. Vychoval tři dcery. Po 50letém manželství ho opustila žena. Byla to pro něho velká rána a těžko se z toho dostával. Nyní je ale se svou nájemnicí spokojený. Poskytl ji zázemí a ona jemu domov a klid. A tak dává svému okolí najevo, jak se nyní po létech cítí dobře. Každý den se těší, až ona přijde z práce a bude mu vyprávět, co je nového v domově.


Další příběhy