Koronakrize v České republice z úplně jiného pohledu, než ji známe z médií. Nečekaný, vizuálně zajímavý a originální pohled na to, jak nás změnila epidemie, karanténa a stav nouze.
Scénář: Adolf Zika.
Jaro v nouzi

Koronakrize v České republice z úplně jiného pohledu. Nečekaný, vizuálně zajímavý a originální pohled na to, jak nás ovlivnila epidemie nemoci způsobené virem COVID-19, karanténa a stav nouze. Podíváme se na celou škálu obyvatelstva od dětí až po seniory.

Není člověka, který by nepřemýšlel nad tím, co nám má současná situace sdělit. Je to jen náhoda, že se celý svět v době největší klimatické krize (ať už o ní ještě spekulujete, nebo ne) zastavil a doslova se nám tu „pročistil vzduch“, anebo všechno přichází právě včas?

Režisér Adolf Zika natočil film z nadhledu, ačkoliv se jedná o naši současnost a krizí způsobenou COVID-19 žijeme teď. Podíváme se na epidemii koronaviru, která se ukazuje jako zajímavý test našeho globálního systému.

Jak nás ovlivnila hysterie a panika? Bylo to oprávněné? Zamyslíme se nad tím a nad dalšími otázkami které nás obklopují.

Ve filmu vystupují běžní obyvatelé z různých věkových skupin, odborníci, jako například Mudr. Zdeněk Kalvach, prof. Cyril Höschl nebo pedagog Karel Kostka, zpěvák Matěj Rupert anebo sportovci jako je Lukáš Krpálek a mnoho dalších.

Uslyšíme názory a uvidíme unikátní záběry, které byly pořízeny celou „armádou“ kameramanů, vyslaných autorem tzv. do terénu během karantény, aby pořídili jedinečný a historicky cenný materiál, jak naše republika žila v týdnech nouzového stavu.

Napište nám