Laborantka Olina v podání Dany Batulkové pátrá po příčinách autohavárie, která jí zasáhla do života.
Režie: František Filip. Scénář: Vojtěch Měšťan. Hrají: Dana Batulková, Pavel Kříž, František Němec, Kateřina Macháčková a další.

Jednoho nedělního odpoledne se stala automobilová nehoda. Po srážce s druhým autem zahynula v trabantu celá mladá rodina, rodiče i jejich dvě malé děti. Olga, sestra zemřelého muže, se dozví, že nehodu zavinil řidič druhého vozidla, který leží s těžkým úrazem v nemocnici. Navíc ji primář informuje, že obě děti bylo možno zachránit poskytnutím první pomoci. Olga se náhodou seznámí s mladým mužem Petrem, který po nemoci tráví veškerý čas doma a fotografuje okolí. Vyfotil i dotyčnou nehodu a dokonce automobily, které jely kolem, ale nezastavily. Nešťastná dívka se snaží vypátrat, co jsou zač lidé, kteří jsou k utrpení ostatních lhostejní…

Psychologický příběh klade nemilosrdně otázky našemu svědomí a nutí k zamyšlení nad motivy lidské sobeckosti a zbabělosti. Jednu z prvních velkých hereckých příležitostí tu dostala Dana Batulková v hlavní roli. Postava fotografa Petra byla jednou z prvních rolí i pro populárního herce Pavla Kříže, jehož 60. narozeniny si v těchto dnech připomínáme.

Režie: František Filip. Scénář: Vojtěch Měšťan. Hrají: Dana Batulková, Pavel Kříž, František Němec, Kateřina Macháčková a další.

Napište nám