Kontrast obřího města s přírodou uvnitř. Přesto většina jeho obyvatel vůbec netuší, kolik divokých zvířat tu žije v jejich bezprostřední blízkosti.
Divoké Tokio

Největší metropole na světě. Žije zde téměř čtrnáct milionů obyvatel. Od svých skromných počátků se Tokio na východním pobřeží Japonska změnilo k nepoznání. Kdysi malá rybářská vesnice postupně rostla, až se z ní stalo nejrušnější a technologicky nejvyspělejší velkoměsto na světě. Dnes je tato průmyslová a obchodní velmoc známá mnohem víc svým divokým nočním životem než divokou přírodou. Ale když opustíme rozzářené ulice, zjistíme, že Tokio tepe i v jiném rytmu. V přirozeném cyklu života, který začíná každé jaro typickou podívanou. Japonci jsou sakurami doslova posedlí. Pohled na ně pohladí po duši, ale zároveň je s nimi spjata i jedna hořkosladká připomínka. Křehká krása okvětních plátků sakur už víc než tisíc let připomíná Japoncům pomíjivost a krásu života a pobízí je k intenzivnímu využití času, který jim byl na tomto světě vyměřen.

Život v Tokiu má mnoho podob. Přesto většina lidí vůbec netuší, kolik divokých zvířat tu žije v jejich bezprostřední blízkosti.

Napište nám