To, že je paranoidní, neznamená, že po něm nejdou… nebo po jeho ženě. Natočeno podle Milana Uhdeho.
Režie: Jaroslav Dudek. Scénář: Milan Uhde. Hrají: Zlata Adamovská, Ivan Řezáč, František Husák, Jana Štěpánková a další.
Pán plamínků

28. července oslaví své 85. narozeniny dramatik, disident, bývalý politik Milan Uhde. V roce 1990 byla v Československé televizi podle jeho scénáře realizována inscenace, v níž zúročil své působení v disentu. Je to hra o dvojím šílenství. Jedno je psychické, druhé je šílenství moci, která násilně zasahuje do nejniternějších práv a svobod člověka.

Hrdina hry Jan (P. Řezáč) je přesvědčen, že je obětí soustředěného špehování a psychického nátlaku. Jeho žena Pavla (Z. Adamovská) se obává o jeho duševní zdraví, a proto se obrátí s prosbou o radu a pomoc k spisovateli a disidentovi Tischerovi (F. Husák) a jeho ženě (J. Štěpánková). Tischer je však sám sledován StB, a protože Pavla před časem pro něho opisovala jeho texty, vzbudí podezření, že pro něj pracuje i nadále. Je kontaktována, vyslýchána, styky s Tischerem popírá. Mezitím je díky Tischerovi Jan hospitalizován na psychiatrii, neboť skutečně trpí bludy...

Napište nám