Petr Haničinec vyšetřuje záhadné úmrtí jedné pacientky v malé nemocnici (1989). Dále hrají: Z. Adamovská, H. Maciuchová, G. Vránová, M. Pleštilová, L. Vaculík, Z. Hadrbolcová, L. Mrkvička a další. Scénář podle novely V. Přibského napsal M. Smetana. Kamera V. Opletal. Režie Z. Kubeček. Uvádíme jako vzpomínku na paní Gabrielu Vránovou, která zemřela včera ve věku 78 let.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

V malé nemocnici na jednotce intenzivní péče leží jistá paní Novotná, kterou přivezli s otravou svítiplynem, pravděpodobně po sebevražedném pokusu. Po ukončení návštěvní doby vrchní sestra (G. Vránová) zjistí, že paní Novotná je mrtvá. Byla to vražda! Zdravotní sestra Milada (Z. Adamovská) se v té době bavila s řidičem sanitky Hruškou (L. Vaculík), odpovědná lékařka Šebková (H. Maciuchová) také nebyla na svém místě. Podezřelá je i kolegyně Novotné ze zaměstnání a zároveň Hruškova matka (Z. Hadrbolcová), která navštívila nemocnou ženu i se svým šéfem (L. Mrkvička). Novotná bydlela ve svém domku s blízkou příbuznou (L. Skořepová), která se obávala, že Novotná nastěhuje do domku svoji neteř Emu (D. Veškrnová), a ji vystěhuje. Obě dvě byly v inkriminované době v nemocnici také…

Snímek uvádíme jako vzpomínku na významnou českou divadelní a televizní herečku Gabrielu Vránovou, která zemřela včera ve věku 78 let.

Gabriela Vránová
herečka a divadelní pedagožka

Gabriela Vránová

* 27. 7. 1939

† 16. 6. 2018


Stopáž73 minut
Rok výroby 1989
 ST 4:3
ŽánrFilm