Jak je důležité míti Filipa

Televizní inscenaci klasické komedie O. Wildea uvádíme jako vzpomínku na herecký a komediální talent mladičké Libušky Šafránkové po boku Josefa Abrháma, Jaromíra Hanzlíka a dalších. Nezapomenutelná Popelka a výjimečná česká herečka zemřela ve středu ve věku 68 let (1979). Dále hrají: N. Konvalinková, S. Zázvorková, S. Beneš, Z. Hadrbolcová a L. Kostelka. Scénář E. Sadková. Kamera E. Landisch. Režie J. Bělka

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Dva gentlemani Jack Worthing a Algernon Moncrieff měli skvělý plán! Aby si zpestřili svůj poklidný venkovský život a vnesli do něj trochu vzrušení, vymysleli si osobu, za kterou nutně musí cestovat. Jack si vytvořil imaginárního bratra Filipa, kterého používá jako výmluvu, aby mohl jezdit do Londýna za půvabnou Gvendolínou. Algernon zase měl imaginárního přítele Banburyho, který je neustále nemocný a on ho musí naléhavě navštěvovat u nemocničního lůžka. Vše se začne hroutit ve chvíli, kdy si Moncrieff začne říkat Filip poté, co navštíví Worthingovu mladou chráněnku Cecílii na venkovském sídle. Když se oba gentlemani společně ocitnou pod jednou střechou – nastane ten pravý čas odhalit, jak je důležité míti Filipa!

Slavná komedie Oscara Wildea, patřící do klasického světového repertoáru, vám dovolí vychutnat duchaplné dialogy dvou mazaných kamarádů i jejich svérázné názory na ženění a vztah k ženám. Režisér Jiří Bělka ji natočil v roce 1979 s Josefem Abrahámem, Jaromírem Hanzlíkem, Libuší Šafránkovou a Naďou Konvalinkovou v hlavních rolích.

Tentokrát ji divákům nabízíme u smutné příležitosti úmrtí oblíbené filmové, televizní a divadelní herečky Libuše Šafránkové.

Stopáž75 minut
Rok výroby 1979
 ST 4:3
ŽánrFilm