Josef Abrhám a Jaromír Hanzlík v televizní inscenaci klasické anglické veselohry O. Wildea.
Režie: Jiří Bělka. Scénář: Eva Sadková. Hrají: Josef Abrhám, Libuše Šafránková, Jaromír Hanzlík, Naďa Konvalinková a další.

Dva gentlemani Jack Worthing a Algernon Moncrieff měli skvělý plán! Aby si zpestřili svůj poklidný venkovský život a vnesli do něj trochu vzrušení, vymysleli si osobu, za kterou nutně musí cestovat. Jack si vytvořil imaginárního bratra Filipa, kterého používá jako výmluvu, aby mohl jezdit do Londýna za půvabnou Gvendolínou. Algernon zase měl imaginárního přítele Banburyho, který je neustále nemocný a on ho musí naléhavě navštěvovat u nemocničního lůžka. Vše se začne hroutit ve chvíli, kdy si Moncrieff začne říkat Filip poté, co navštíví Worthingovu mladou chráněnku Cecílii na venkovském sídle. Když se oba gentlemani společně ocitnou pod jednou střechou – nastane ten pravý čas odhalit, jak je důležité míti Filipa!

Slavná komedie Oscara Wildea, patřící do klasického světového repertoáru, vám dovolí vychutnat duchaplné dialogy dvou mazaných kamarádů i jejich svérázné názory na ženění a vztah k ženám. Režisér Jiří Bělka ji natočil v roce 1979 s Josefem Abrahámem, Jaromírem Hanzlíkem, Libuší Šafránkovou a Naďou Konvalinkovou v hlavních rolích.

Tentokrát ji divákům nabízíme u smutné příležitosti úmrtí oblíbeného a významného českého filmového, televizního a divadelního herce – pana Josefa Abrháma.

Režie: Jiří Bělka. Scénář: Eva Sadková. Hrají: Josef Abrhám, Libuše Šafránková, Jaromír Hanzlík, Naďa Konvalinková a další.

Napište nám