Prohráli půl milionu liber v kartách, v rukávech však mají další trumfy. Londýnské podsvětí jako na dlani v kultovní komedii.
Scénář a režie: Guy Ritchie. Hrají: Jason Flemyng, Dexter Fletcher, Nick Moran, Jason Statham a další.

Parta čtyř londýnských kamarádů z londýnského East Endu, které by spořádaní občané nejspíš označili za nepoctivé povaleče, se rozhodne vydělat velké peníze v karetní partii s mocným gangsterem Harrym, přezdívaným pro svou vyhlášenou krutost Sekyra. Partie ovšem skončí debaklem a chlapci tak zčistajasna mají dluh ve výši půl milionu liber u jednoho z nejobávanějších mužů v Londýně. Na jeho splacení navíc mají pouze jediný týden, a tak se chytí zoufalého nápadu: oloupí jiný gang, který řádí v sousedství. Ani v nejdivočejších snech by je ale nenapadlo, že tím píchnou do vosího hnízda a jejich nápad spustí lavinu, která s sebou strhne celé londýnské podsvětí.

Dnes již klasický film natočil tehdy třicetiletý Guy Ritchie jako svůj první celovečerní snímek, jenž mu otevřel dveře do světa. Jeho styl charakterizují úderné filmové sekvence, nasnímané dravou kamerou a doprovázené rockovým soundtrackem, pojednané s tarantinovskou zálibou v opulentním, rafinovaně estetizovaném násilí. Při světové premiéře na Edinburském filmovém festivalu snímek způsobil doslova senzaci a následně posbíral řadu ocenění po celém světě. Film je také zajímavý tím, že znamenal začátek filmové kariéry bývalého profesionálního fotbalisty a později oblíbeného představitele drsných chlapíků Vinnieho Jonese. V menší roli vystupuje světoznámý muzikant Sting.

Scénář a režie: Guy Ritchie. Hrají: Jason Flemyng, Dexter Fletcher, Nick Moran, Jason Statham a další.

Napište nám