Starý král by rád trůn předal synovi, ale pouze pokud si najde manželku. Princi se do ženění moc nechce, ale naštěstí má po ruce kouzelný práh.
Režie: Vlasta Janečková. Scénář: Jarmila Turnovská. Hrají: Consuela Morávková, Petr Štěpánek, Ota Sklenčka, Jana Dítětová a další.

Pro dnešní titul do cyklu Pohádka pro pamětníky jsme sáhli hlouběji do archivu. Nabízíme Vám roztomilou pohádku s písničkami, kterou natočila v roce 1968 režisérka V. Janečková podle scénáře J. Turnovské. Do hlavních rolí obsadila půvabnou Consuelu Morávkovou (dívka Mette) a Petra Štěpánka (princ). A pokud se divákům bude zdát, že jim příběh něco připomíná, mají pravdu. V roce 1985 totiž autorka a televize vytvořily „remake“ této pohádky pod názvem Princezny nejsou vždycky na vdávání, jen ten, kdo všechno na princezny vyzvonil, byl tentokrát zvoneček.

Starý král (O. Sklenčka) je unavený, chce předat vládu synovi, a tak ho nutí vydat se do světa hledat nevěstu. Princovi se do ženění moc nechce. Kde je záruka, že princezna, kterou si vybere, nebude zlá a panovačná? Nakonec ale poslechne. Netuší, že jeho otec s pomocí kouzelného prahu zajistí, aby se oženil opravdu s tou pravou…

Režie: Vlasta Janečková. Scénář: Jarmila Turnovská. Hrají: Consuela Morávková, Petr Štěpánek, Ota Sklenčka, Jana Dítětová a další.

Napište nám