Vidlácká loupež století podle bezchybného plánu dvou největších smolařů z celé Západní Virginie. Hvězdně obsazená americká krimi komedie (2017). Hrají: Ch. Tatum, A. Driver, D. Craig, R. Keoughová, J. Quaid, B. Gleeson, S. MacFarlane, H. Swanková a další. Režie Steven Soderbergh

Pořad je možné přehrát pouze souběžně s televizním vysíláním
Video není k dispozici

V jedné ze svých nejslavnějších písní zpívá John Denver o Západní Virginii jako o matce řek a hor, většina Američanů ji ovšem má za největší zapadákov Spojených států. A právě v ospalém hornickém městečku na jihu Západní Virginie už po generace žije Loganovic rodina, v širokém okolí známá jako pokolení smolařů. Nejstarší ze sourozenců Jimmy Logan (Channing Tatum) se sotva uživí jako přeshraniční stavební dělník a když přijde i o tohle místo, rozhodne se všechno vsadit na pověstné Loganovic štígro. Vymyslí neprůstřelný plán na okradení obřího závodního okruhu NASCAR, kde dříve pracoval, a do loupeže zatáhne i svého bratra Clydea (Adam Driver), který přišel o ruku v Iráku a živí se jako barman v jednom krcálku u dálnice, a nejmladší sestru Mellie (Riley Keoughová) z místního salónu krásy. Do party přiberou i Joea Bombu (Daniel Craig), který právě sedí v nedaleké věznici za odpálení trezoru, a jeho dva natvrdlé bratry. Co na tom, že cokoliv se může pokazit, se pokazí, a všichni je mají za politováníhodné burany. Jimmyho plán s rodinnou dávkou smůly přímo počítá a pak, kdo by podezříval bandu vidláků? Snad až na ostřílenou agentku FBI (Hilary Swank), které na celém případu něco nesedí.

Snímek Loganovi parťáci (2017) doslova vytáhl Stevena Soderbergha z režijního důchodu, který oznámil po životopisném filmu Liberace! (2013). Autor trilogie o Dannyho parťácích se k Loganovskému scénáři původně dostal jako poradce při výběru režiséra, po přečtení se však této role raději ujal sám. Nadchl se totiž pro nenablýskanou krimi komedii o lupičích z naprostého zapadákova, kteří nemají skoro žádné peníze ani kontakty – tedy přesný opak jeho původní lupičské trilogie.

Daniel Craig
herec

Daniel Craig

* 2. 3. 1968


Originální názevLogan Lucky
Stopáž114 minut
Rok výroby 2017
 )D( ST HD
ŽánrFilm