Pohádka „naruby“ podle Josefa Lady (1986). Hrají: K. Greif, M. Dvorská, J. Zahajský, K. Fialová, S. Vrbická, C. Mayerová, P. Kostka, S. Beneš a další. Kamera V. Štinglová. Texty písní napsal I. Fischer, od jehož narození v těchto dnech uplynulo 95 let. Scénář a režie V. Janečková

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Pohádku o Popelce znají všechny děti. Její příběh si vypůjčil Josef Lada, a jak to uměl jen on, vtipně jej převyprávěl jako jednu ze svých originálních pohádek „naruby“. Tento Ladův text se stal podkladem pro televizní zpracování, které se i ve výtvarné podobě inspirovalo mistrovými obrázky. S původními písničkami pohádku v roce 1986 natočila režisérka Vlasta Janečková s Karlem Greifem v titulní roli, Milenou Dvorskou coby macechou. Květa Fialová si zahrála tajemnou paní, Simona Vrbická princeznu a letošní jubilantka Carmen Mayerová s Petrem Kostkou královské rodiče.

Pohádku provázejí veselé písničky. Jejich autory jsou Vadim Petrov a Ivo Fischer, od jehož narození v těchto dnech uplynulo 95 let (*23. 8. 1924 – †6. 12. 1990).

Ivo Fischer
hudební textař, dramatik

Ivo Fischer

* 23. 8. 1924

† 6. 12. 1990


Stopáž64 minut
Rok výroby 1986
 ST AD 4:3