Josef Abrhám v pohádce o kráse tváře a kráse duše (1974). Dále hrají: J. Šulcová, I. Racek, P. Svoboda, M. Štěpánek, L. Lipský, J. Přeučil, R. Skamene, V. Fabianová a další. Scénář F. Pavlíček. Kamera F. Němec. Režie V. Jordánová

V cyklu Pohádky pro pamětníky uvádíme půvabnou televizní pohádku z roku 1974, kterou natočila renomovaná režisérka V. Jordánová ve skvělém obsazení – s J. Abrhámem, J. Šulcovou, I. Rackem, L. Lipským a V. Fabianovou v hlavních rolích.

Princezna Veronika (J. Šulcová) je krásná, ale říká se o ní, že se neumí chovat ve vznešené společnosti. Pravá podstata věci je ale jinde. Veronika je zkrátka upřímná a říká bez obalu, co si myslí. S výchovou dcery se ale tatínek král (I. Racek) nehodlá trápit, Veroniku se prostě rozhodne provdat. U příležitosti jejích osmnáctých narozenin se koná ples a ona si má vybrat ženicha. Kdo je ale ten poněkud legrační Tomáš (J. Abrhám), který princeznu zaujme, a bude jeho vzhled na překážku lásce, která se mezi mladými lidmi začíná rodit?

Napište nám