O veliké lásce mlynářova studenta k půvabné víle (1986). Hrají: O. Pavelka, J. Kemr, R. Hrušínský ml., Z. Martínek, E. Jiroušková, M. Myslíková, H. Mertová a další. Scénář na motivy pohádky J. Mahena napsala J. Turnovská. Kamera V. Štinglová. Režie L. Koutná

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

V mnoha pohádkách už se člověk zamiloval do nadpřirozené bytosti, v málokteré je ale příběh lásky vyprávěn tak mistrně, jako v té Mahenově o studentu (O. Pavelka) a krásné rusalce (H. Mertová). Těžký úkol na sebe student vzal, když chtěl v plaché lesní tanečnici lidskou duši probudit. Bylo ale nemožné mu tuto volbu rozmluvit, i když se o to mnozí pokoušeli, nejen lidé, ale i dobří hastrmani (J. Kemr a R. Hrušínský). Student měl jediné přání, aby ho milovala stejně hluboce a vroucně, jako on ji. Pro svou lásku k víle byl ochoten udělat cokoliv a nakonec ho sladká odměna neminula.

Tímto pořadem uzavíráme cyklus pohádek věnovaný kameramance Věře Štinglové (*26. 8. 1928), která v televizním studiu působila 40 let a dnes oslaví významné životní jubileum.

Věra Štinglová
kameramanka

Věra Štinglová

* 26. 8. 1928


Stopáž55 minut
Rok výroby 1986
 ST AD HD 4:3