Josef Kemr v orientální pohádce o tom, jak chytrý Nasreddin odhalil, komu právem náleží ruka půvabné princezny Chanšajm.
Režie: Václav Hudeček. Hrají: Josef Kemr, Čestmír Řanda, Martin Štěpánek, Petr Štěpánek a další.

V dnešní Pohádce pro pamětníky bude chytrý Nasreddin řešit téměř detektivní případ měsíčního kamene. A buďte si jisti, že záhadu vyřeší ke spokojenosti princezny Chanšajm. Princezna se zamiluje do jednoho ze strážců svého otce-chána. Jenže otec ji nutí, aby se provdala za syna jeho zemřelého přítele, jemuž ji už jako dítě zaslíbil. Princ Abdul přijíždí s poselstvem a skříňkou se šperkem s měsíčním kamenem, jímž se má prokázat. Příští den, kdy se mají konat zásnuby, se skříňka se šperkem ztratí. Je tu ale moudrý Nasreddin, který se chopí vyšetřování a s pomocí kouzelného měsíčního kamene odhalí pravdu, který z bratrů je ten pravý ženich pro princeznu…

K orientální pohádce napsal scénář František Pavlíček a režie se ujal v roce 1973 Václav Hudeček. V roli Nasreddina zazářil Josef Kemr. Dále se můžete těšit mj. na Kateřinu Macháčkovou (jako půvabnou princeznu Chanšajm), v rolích bratrů uvidíte Martina Štěpánka i jeho bratra Petra.

Napište nám