Vánoce s Moravankou

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Lidové koledy pro děti a s dětmi (1979). Dále účinkují: V. Hlavatý, dětský pěvecký sbor Kantiléna a další. Kamera J. Osten. Scénář a režie A. Rezek

Moravanka Jana Slabáka je originální moravská dechová kapela, jež byla založena v roce 1971 kapelníkem a trumpetistou Janem Slabákem. Ten tehdy sehnal 11 profesionálních muzikantů ze Státní filharmonie Brno a dal dohromady dechovou kapelu, která měla v někdejším Československu nečekaný ohlas. Přesto, že v roce 1985 prošlo její obsazení většími personálními změnami, je Moravanka dodnes oblíbená nejen na Moravě a na Slovensku, ale i v zahraničí. Její repertoár vychází především z moravského folklóru, jmenovitě z folklóru pocházejícího z oblasti Slovácka, neboť zdejší folklór je velmi osobitý, vitální i temperamentní. Vánoce s Moravankou přinesou bohatý výběr koled a pastorel v úpravě pro dechový orchestr a dětský sbor. Uslyšíte mj. Štědrý večer nastal, Dítě se nám narodilo, Co to ten slavíček, Nesem vám noviny, Copak je to nového, Ejhle chasa naše a Chtíc aby spal.

Vánoce jsou magické svátky. V tu dobu se lidé většinou vracejí k tradicím, jsou ochotni zamýšlet se nad smyslem a významem křesťanství, nad jeho základními hodnotami, se kterými je náš současný svět často v rozporu. Chceme dětem i dospělým divákům připomenout, že vánoční koledy vždy patřily a dodnes patří k našemu kulturnímu dědictví a že stále dotvářejí neopakovatelnou atmosféru Vánoc.

Napište nám