Vzpomínky významného českého jazzového dirigenta při setkání s jeho přáteli.
Scénář I. Štědrý. Kamera J. Osten. Režie A. Rezek

Karel Vlach (*8. 10. 1911 – †26. 2. 1986) byl český dirigent a kapelník swingového orchestru nesoucí jeho jméno. Ve třicátých letech minulého století se angažoval ve skupinách Blue Music a ve vlastním souboru Charles Happy Boys, později přejmenovaném na Blue Boys. V roce 1939 založil vlastní těleso nesoucí jméno Orchestr Karla Vlacha. Vystupoval na Střeleckém ostrově v Praze a začal spolupracovat s triem Sestry Allanovy. Orchestr hrál převzaté (Benny Goodman), ale i původní skladby. Mezi hlavní autory patřili Kamil Běhounek a Jiří Traxler.

Spolupracoval také s řadou předních zpěváků: Arnošt Kavka, Inka Zemánková nebo Jiřina Salačová. Po druhé světové válce Vlach sestavil nový orchestr, který se orientoval na zvuk po vzoru Glenna Millera. Hudebníci hráli například k tanci v kavárně Vltava v Revoluční třídě nebo v kavárně Lloyd na Příkopech v Praze.

V šedesátých letech se orchestr věnoval více populární hudbě a spolupracoval se zpěváky, jako jsou Yvetta Simonová, Milan Chladil nebo Karel Gott.

Scénář I. Štědrý. Kamera J. Osten. Režie A. Rezek

Napište nám