Byla první krasobruslařkou Hollywoodu, kterou obdivovali američtí diváci i Adolf Hitler. Pravdivý příběh zakladatelky moderního krasobruslení.
Režie: Anne Sewitsky. Scénář: Mette M. Bølstad, Andreas Markusson. Hrají: Ine Marie Wilmann, Valene Kane, Eldar Skar, Anders Mordal a další.
Sonja: královna ledu

Sonja Henie (8. 4. 1912 – 12. 10. 1969) patří mezi největší sportovní i filmové hvězdy první poloviny 20. století. Rodačka z norského Osla získala tři zlaté medaile z olympijských her, deset zlatých medailí z mistrovství světa a položila základy moderního krasobruslení. Když se v roce 1936 rozhodla zahájit kariéru u filmu, brzy se stala jednou z nejlépe placených hereček Hollywoodu. Všechny její lední revue byly diváckou senzací a Sonja Henie okouzlila svým jedinečným bruslařským stylem i vrcholné politiky své doby.

Norská režisérka Anne Sewitská nahlíží na severskou sportovní ikonu bez pozlátka. S využitím svěží, téměř videoklipové estetiky přináší portrét obdivuhodného talentu, který se v ústupu ze slávy rozpouštěl dluzích, alkoholu i hlubokých křivdách. Ine Marie Wilmannová v hlavní roli pojala Sonju Henie jako postavu plnou protikladů – na jedné straně křehké děvčátko závislé na rodině, na druhé cynická kariéristka, cudný ideál dospívajících holčiček i královna bujarých večírků, ztělesnění sportovního ducha i žena posedlá vítězstvím. Snímek byl uveden na MFF v Göteborgu a na jeho scénáři spolupracovala Mette M. Bolstadová, scenáristka úspěšných seriálů Nobel či Lykkeland. Ani Anne Sewitská jistě není českým divákům neznámá – její mezinárodně úspěšný celovečerní debut Happy, Happy byl uveden v české distribuci, a je také jednou z režisérek hororového seriálu Castle Rock.

Režie: Anne Sewitsky. Scénář: Mette M. Bølstad, Andreas Markusson. Hrají: Ine Marie Wilmann, Valene Kane, Eldar Skar, Anders Mordal a další.

Napište nám