Když nemůžete hranici překročit, musíte ji přeletět. Dvě východoněmecké rodiny se pokouší uprchnout na Západ pomocí horkovzdušného balónu.
Režie: Michael Herbig. Scénář: Kit Hopkins. Hrají: Friedrich Mücke, Karoline Schuch, Alicia von Rittberg, David Kross a další.
Balón

Rok 1979. Rozdělené Německo v čase vrcholící studené války. Dvě východoněmecké rodiny touží po normálním životě ve svobodné zemi a v utajení připravují velký plán útěku na západ. Jejich hlavními zbraněmi jsou odvaha a vynalézavost, díky nimž postaví horkovzdušný balón, s kterým se všech osm členů obou rodin pokusí přeletět do Západního Německa. Balón však těsně před hranicí havaruje a východoněmecká tajná policie Stasi nalezne stopy po tomto jejich nezdařeném pokusu o útěk. Okamžitě se rozeběhne vyšetřování a čas na to postavit nový balón se nebezpečně krátí…

Strhující thriller o touze po svobodě vychází ze skutečné události. Pozoruhodný útěk přes hranici se rodině Strelzykových a Wetzelových podařil ale až na třetí pokus. O jejich odhodlání a odvážných plánech svědčí i to, že původně plánovali místo horkovzdušného balónu podomácku sestavit helikoptéru. Balón není prvním filmovým zpracováním jejich příběhu, vychází z něj i britský snímek Noční přechod z roku 1981.

Napište nám