Co nás na těchto mořských živočiších tak fascinuje? A proč se oni zajímají o nás? Opravdu nám tak rádi pomáhají? A jsou tak inteligentní, jak se o nich traduje? Francouzsko-kanadský dokument

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Ve starověku byli delfíni uctíváni a lidé je považovali za své bratry. V antickém Řecku by vás za zabití delfína čekal trest smrti.

Podle dávných mýtů jsou delfíni lidské bytosti, které se rozhodly vrátit zpátky do moře, a vládce oceánů Poseidón jim přikázal pomáhat lidem v nouzi.

Pomohli například 22. dubna 2014 dálkovému plavci Adamu Walkerovi, kterému u břehů Nového Zélandu poskytla skupina delfínů ochranu před žralokem bílým.

Adam s pomocí mořské bioložky Fabienne Delfourové hledá odpověď na otázku, která člověka znepokojuje od počátku věků. Proč nám delfíni pomáhají? Jsou snad našimi mořskými bratry? To by ovšem museli mít stejně jako my abstraktní i konkrétní myšlení, být si vědomi sami sebe, používat nástroje, vytvářet vlastní kulturu a dorozumívat se skutečným jazykem. Donedávna jsme se ale domnívali, že všemi těmito schopnosti disponujeme na naší planetě pouze my, lidé.

Originální názevConversations With Dolphins
Stopáž50 minut
Rok výroby 2019
 P )D( ST HD
ŽánrDokument