Existují skutečně nepoznané mořské příšery? Najít odpověď se rozhodl francouzský nádechový potápěč Fred Buyle. Francouzský dokument

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Existují skutečně nepoznané mořské příšery? Navzdory stále dokonalejším znalostem lidstva se v naší fantazii rodí nová a nová monstra a vodní přízraky. Dnes se vědci snaží na racionálním základě studovat nepolapitelné a záhadné obry, kteří stojí na pozadí vzniku mýtů. Ale jak se k nim přiblížit do jejich vodního království, aniž bychom narušili jejich způsob života? Najít odpověď se rozhodl francouzský nádechový potápěč Fred Buyle.

Nabízí mořským biologům originální metodu, jak se ke sledovaným tvorům přiblížit – volné potápění. Pod zrcadlící se hladinou vody dokáže sice sledovat vždy jen malý kousek něčeho nového… ale i to otevírá dveře k obrovskému poznání. Setkat se pod vodou chceme i my, ale iniciativu přebírá živočich.

Člověk se přibližuje k mořským obrům, aby je fotografoval, identifikoval nebo značkoval. Spolupracujeme s biology na úkolech, které nelze splnit jinak než při volném potápění. Konkrétní příklad? Značkování žraloků. Dokážeme se smířit s obavami z neznámého, které jsme zdědili po dávných předcích?

Originální názevSwimming with Legends
Stopáž54 minut
Rok výroby 2019
 P )D( ST HD
ŽánrDokument