Zlo přichází v polární den. Dvojice životem ostřílených komisařů vyšetřuje vraždy v uzavřené náboženské komunitě na severu Finska. Mezinárodně úspěšný finský kriminální seriál (2019). Hrají: J. Holopainen, M. Sid, M. Ristinen, K. Salminen, H. Suominen a další. Režie Mika Ronkainen

Pořad bylo možné přehrát do 22. 9. 2021
Video není k dispozici

Vývoj vyšetřování přivádí polici k teorii, že by za vraždami mohlo stát více pachatelů, kteří sledují společný cíl. Ačkoliv tomu nasvědčují všechny důkazy a motivy podezřelých, něco nesedí. V některých případech dokáže hmatatelné důkazy převýšit intuice. Lauri se rozhodl setkat s rodinou a chtě nechtě se noří do vzpomínek na traumatické dětství. V uzavřené vesnici je ale vše neoddělitelně spojeno se vším a Lauriho minulost se prováže se současným případem.

Šestidílný finský seriál Desatero hříchů (orig. Kaikki synnit) přináší napínavý kriminální příběh s prvky černé komedie i mysteriózního dramatu. Není úplně typickým „nordic noirem“, odehrává se v krásné slunečné krajině za polárního dne, kde se temnota skrývá v lidech. Právě originální postavy, které vybočují z běžných žánrových, genderových či věkových stereotypů, jsou možná nejsilnější stránkou tohoto nového seriálu. Jeho hlavním tvůrcem je debutující Mika Ronkainen, který s Desaterem hříchu sklidil velký úspěch nejen u televizních diváků, ale i kritiků a odborné veřejnosti. V minulém roce získal mimo jiné Ocenění pro nejlepší severský televizní seriál na Filmovém festivalu v Göteborgu.

Originální názevKaikki synnit
Stopáž44 minut
Rok výroby 2019
 ST HD
ŽánrSeriál