Koncert Orchestru Československé televize, jeho sólistů a hostů (1986). Účinkují: W. Matuška, I. Bartošová, K. Katona, V. Týfa, J. Klempíř, J. Kučera a další. Dirigent V. Zahradník, který se narodil před 80 lety. Kamera J. Eisner. Režie M. Macků

Český skladatel a dirigent Václav Zahradník (*29. 1. 1942 – †28.6.2001) se proslavil zejména jako šéfdirigent Orchestru Československé televize.

Upozornil na sebe v druhé polovině šedesátých let minulého století dlouhohrající deskou Šípková Růženka beatové skupiny Rebels, pro niž napsal skladby a odvážná aranžmá, v nichž použil nástroje symfonického orchestru. V roce 1969 natočil album Jazz Goes to Beat se studiovým big-bandem, s nímž vystoupil v rámci pražského Mezinárodního jazzového festivalu. Později si vyzkoušel roli hitmakera, produkoval LP desky s Hanou Zagorovou, Jiřím Štědroněm a Viktorem Sodomou. Řada jeho písní je populární dodnes (Bludička Julie, Strejček Jonatán, „Vzhůru k výškám …“).

V roce 1973 se Václav Zahradník stal šéfdirigentem nově vzniklého Orchestru Československé televize a podílel se na mnoha populárních televizních show.

Coby dirigent se osvědčil také v mezinárodním kontextu jako šéfdirigent hudebních festivalů v Sopotech, Bratislavská Lyra, Děčínská Kotva a Intertalent.

Napište nám